logo tsm

IMG 4770IMG 4770KOLEJNY SUKCES ZAWODNIKÓW TARNOBRZESKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Jeden złoty i jeden srebrny medal przywieźli tarnobrzeżanie z Mistrzostw Polski Oyama Karate. Z klubu prowadzonego przez sensei Grzegorza Uzar na najwyższym stopniu podium stanał po raz kolejny Maciek Grabski, Sebastian Uzar zdobył drugie miejsce natomiast  Konrad Mystek 4 miejsce.

W dniach 21-22 maja 2016 r. w pięknej hali sportowej nowoczesnego Zespołu Szkół nr 7 w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział blisko 330 zawodników z 35 klubów z Polski i 1 klubu z Niemiec. Ich organizatorem był Klub Sportowy Oyama Rzeszów z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 3 dan na czele.Dwa medale Mistrzostw Polski do wielki powód do dumy.

Nasi karatecy pokazali się z bardzo dobrej strony. Maciek Grabski po raz kolejny pokazał że w tej kategorii jest niepokonany i po kilku świetnych walkach w większości zakończonych przed czasem zdobył złoty medal i został mistrzem Polski. Sebastian Uzar startował w kategorii open i  rywalizował  z przeciwnikami cięższymi od siebie o kilka lub kilkanaście kilogramów, pomimo tego świetnie walczył, zdobył srebrny medal i został wicemistrzem Polski. Blisko medalu był również Konrad Mystek lecz w walce o brązowy medal nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi. Konradowi należą się duże brawa, pomimo tego iż był to jego drugi start w tej formule pokazał że ma serce do walki i jest twardym zawodnikiem.  Z postawy swoich podopiecznych jestem bardzo zadowolony, stoczyli pokilka bardzo dobrych pojedynków i  udowodnili , że będą bardzo poważnie się liczyć w w swoich  kategoriach na Mistrzostwach Europy w Wałbrzychu.